Home Obsah       Kontakt

      
 
  Pár slov o mě ...

    
Jmenuji se Míra Šídlo. Narodil jsem se v roce 1957 a v současné době žiji s XYL Věrou na okraji Českých Budějovic (JN78fx). Na pásmech pracuji pod vlastní značkou od roku 1984. V počátcích své radioamatérské praxe jsem si zkonstruoval podle svých originálních návrhů několik VHF a UHF zařízení určených pro amatérskou satelitní SSB komunikaci. Později jsem se začal věnovat digitálním druhům provozu, které jsou vhodné pro příjem slabých signálů, konstrukci některých druhů antén, návrhovým (výpočtovým, optimalizačním) metodám a měřicím metodám. Občas si napíšu nějaký SW, který potřebuji pro své experimenty.

V současné době jsem vyzkoušel příjem EME signálů na několika pásmech, a to s použitím opravdu maličkých antén. S tím souvisela také výroba prototypů nízkošumových předzesilovačů, komponentů a udělátek, která jsou potřebná na malé EME stanici. Tato publikace ukazuje nejen návrh koncepce malé staničky, ale hlavně cestu, kterou jsem šel, ale i okamžiky, kdy jsem osazenou desku zahodil, protože jsem nedocílil očekávaných parametrů a začínal znovu.

Technický deník si vedu už několik let formou webových stránek. Nejsou na nich návody, spíš popisy myšlenkových pochodů, metod použitých při návrhu, postřehy z pozorování, poznámky a docílené výsledky. Některé stránky si můžete přečíst na tomto webu. Libovolný text, obrázek, soubor nebo dokument můžete bez jakéhokoliv dalšího souhlasu použít k radioamatérské činnosti nebo publikování, pokud uvedete zdroj (adresu stránek, ze kterých jste soubor stáhli).
 
Na stránce http://www.qrz.com/db/ok1ufc jsou informace o vybavení stanice.

73's Míra, ok1ufc a XYL Věra


© 2016  Míra Šídlo, ok1ufc, last edit: 1.12.2016