Home Baluns Verticals      

 
 


  The Verticals  -  vertikální antény

 
Portable Vertical Rybakov 700

made by ok1ufc

price (EURO): 69,-

 

cena (CZK): 1.790,- včetně poštovného

 
The beach and camping portable Vertical Rybakov 700 series Black Essential

Feeding with just a single coax cable for all frequencies from 7 MHz to 30 MHz if you use the antenna tuner. Further information about antenna or distributors may be obtained by mail.


Vertikál Portable Rybakov 700 je anténa vhodná pro pláže a kempování. Teleskop antény je vysoký 7 metrů. Ve složeném stavu je teleskop dlouhý asi 122 cm a vejde se napříč do zavazadlového prostoru osobního automobilu. V modifikaci ok1ufc byla optimalizována tak, aby zůstala jednoduchá, dala se sestavit nejdéle do 10 minut a měla správné vyzařovací diagramy na všech pásmech od 40 metrů do 10 metrů. Anténa se napájí krátkým koaxiálním kabelem, který není součástí dodávky. Informace a diagramy jsou v elektronické publikaci (obsah ukázky je na http://ok1ufc.sweb.cz/ok1ufc/articles_cz.htm).
Důrazně upozorňuji na to, že anténa musí být přizpůsobena anténním tunerem !!! Anténa je dodávána se speciálním balunem. V současné době jsou na český trh dodávány výrobky sérií "Black Essential, Italian Design (zelená) a Blue Water" . Balení obsahuje leštěný teleskop, balun série 3, zemní vrut, anténní zářič a drobné příslušenství. S ohledem na opravdu malé rozměry je tento vertikál po ČR zasílán smontovaný, nevysunutý, službou FOFR od společnosti Transforwarding. Montážní postup je ke stažení zde.

Přepravní hmotnost antény v obalu je 2.850 gramů.

 

V současné době doprodáváme poslední kusy z limitované letní série:
 
   
 
Montážní postup stručně:
 
I. po rozbalení zásilky zkontrolujeme, zda nechybí žádný díl antény, který je oddělitelný. Balíček obsahuje:
- zemní vrut kompletní, tj. s vratidlem (uvniř vrutu), se šroubem na zajištění plastového kroužku, se zemní svorkou B (vč. křídlové matice a podložek)
- teleskop laminátový s držákem balunu, balunem a plastovým kroužkem do vrutu
- anténní vodič s kabelovým očkem pod svorku (igelitový sáček přilepený ke vrutu)
- propojovací vodič balunu s vrutem (na obou koncích jsou oka o průměru 4 mm, délka cca 350 mm, propojuje body A a B)

II. zavrtáme zemní vrut do země pomocí vratidla
III. vysuneme laminát. teleskop do plné délky
IV. nainstalujeme anténní vodič, kabelové oko je na svorce balunu, po teleskopu vineme strmější šroubovici tak, aby nám na konci přebývalo několik cm vodiče na prostrčení očkem
V. zasuneme teleskop do vrutu
VI. propojíme body A a B (svorku balunu se svorkou na vrutu)
VII. připojíme krátký koaxiální kabel od anténního tuneru k balunu

Detaily konstrukce:


 

Sada dílů pro Rybakov
 
Sada dílů pro konstrukci antény Rybakov obsahuje balun, anténní vodič s okem M4, třmen pro uchycení balunu (průměr 32) k prutu (průměr 34.5 mm), propojovací vodič zemí s oky ke svorkám M4 a šroub s křídlovou maticí a podložkami do díry ve vrutu. Sada je určená pro radioamatéry, kteří mají svůj laminátový teleskop délky 700 cm s průměrem spodní části 34.5 mm (měřeno vč. srovnávacího testu s teleskopy s uhlíkovými i skleněnými vlákny) a vhodný kovový zemní vrut. Cena sady vč. DPH: 36 Euro.

Foto sady:


 

Poznámka:
Doporučený typ zemního vrutu je od výrobce KRINNER, označení Das Schraubfundament, artikel-Nr. 20040, rozměr: Lange 550 mm, Diameter 57 mm
 


datum poslední úpravy: 14.08.2017