ok1ufc
Mira, ok1ufc

Pár slov o mě (aktualizováno 11.08.2019)
 
Jmenuji se Míra Šídlo (*1957). V současné době žiji s XYL Věrou na západním okraji Českých Budějovic (JN78fx). Na pásmech pracuji pod vlastní značkou od roku 1984. V počátcích své radioamatérské praxe jsem si konstruoval VHF a UHF zařízení pro amatérskou satelitní SSB komunikaci. Později jsem se začal věnovat digitálním druhům provozu, které jsou vhodné pro příjem slabých signálů, konstrukci některých druhů antén, návrhovým (výpočtovým, optimalizačním) metodám a měřicím metodám.

Občas si napíšu nějaký nepříliš rozsáhlý SW, který potřebuji pro své experimenty nebo si vyrobím HW, který potřebuji ke zkoušení a měření.

Technický deník si vedu několik let formou webových stránek v nejjednodušším stylu (html), které lze číst na monitorech a tabletech s vyšším rozlišením. Texty po sobě obvykle nečtu, stránky neprocházejí žádnou jazykovou úpravou. Mohou tedy obsahovat chyby a překlepy. Občas kontroluji, zda se nové stránky zobrazují v posledních verzích browserů Chromium, Google Chrome, Opera a MS Edge. Zobrazení na mobilních telefonech s malým rozlišením není ověřováno.

Na stránkách najdete jen málo návodů, snažil jsem se zachytit myšlenkové pochody, úvahy, metody, postřehy, poznámky či výsledky. Libovolný text, obrázek, soubor, dokument nebo celý archiv můžete bez jakéhokoliv dalšího souhlasu použít k radioamatérské činnosti nebo publikování, pokud uvedete odkaz na tento web (ok1ufc.nagano.cz) nebo značku autora (ok1ufc).

Kontakt na mě je na této stránce. Prosím o pochopení, pokud vám neodpovím v krátké době na váš mail. Buď nestíhám, jsem poměrně zaměstnaný člověk a stává se mi to. Právě z důvodu zaměstnanosti si též nemohu dovolit na svých stránkách blog s povinností reagovat na nejrůznější názory. Možná váš váš dotaz nebyl ojedinělý. V takovém případě obvykle napíšu text nebo další stránku k dané věci na tomto webu. Občas mi přijdou dotazy, které se týkají např. nastavení určitého programu, který nedělá to, co by měl. Pro takové případy používám Google Disk, kam ukládám printscreeny obrazovek s nastavením nebo konfigurační soubory. Obrázky a dokumenty jsou přístupné každému, kdo má tento odkaz. Rovněž prosím o pochopení, že se na svých stránkách zabývám jen menšími projekty. Mé projekty vždy byly koncipované tak, aby je zvládal jednotlivec. Na ty větší projekty prostě nemám dost sil. Velkých projektů jsem si užil dost v zaměstnání. Často jsem viděl, jak se ty velké projekty potýkaly s nedostatkem zdrojů a doprovázely je problémy v komunikaci. A také jsem často poznal, že i ty malé projekty udělaly hodně radosti a naplnily své poslání.
V každém případě však děkuji za vaše maily, za slova podpory i za užitečné náměty. Právě díky námětům vznikla témata, která se týkají jak snadného využívání moderních Linuxů, tak jednoduchého programování aplikací, zaměřeného na řízení, komunikaci skrz sériový port, USB či LAN a internet. sítě a dálkové ovládání různých přístrojů, včetně měřicích nebo čistě radioelektronických. Vždy mám velkou radost, pokud moje stránky pomohly komukoliv při samostudiu technických věcí. Též mám radost, pokud na těchto stránkách nalezli užitečné věci starší lidé, senioři, kteří se sami mohli svému hobby věnovat až v pozdním věku a radiotechnika či výpočetní technika je pohltila zrovna teď.
   73, Míra