Aktualizováno v srpnu 2019

      
 

   Upgrade a instalace Linux Mint 19.2

Vyzkoušel jsem upgrade Linux Mint 19.1 na Linux Mint 19.2
Použitý HW: Notebook HP ProBook 4340, 8G RAM, i5
Výsledek: Aktualizace proběhla korektně. Všechny programy zůstaly funkční.

Vyzkoušel jsem novou instalaci Linux Mint 19.2 Cinnamon
Použitý HW: Notebook Dell Vostro 3350, 8G RAM, i3
Výsledek: Instalace proběhla bez problémů.
Instalace SW:
1. Instaloval jsem z repozitářů Oracle Virtual Box. Bez problémů. Stávající appliance, které jsem měl uložené, šly instalovat a virtuální PC běžely korektně.
2. Instalace Wine (verze 4). Opět se objevilo staré poctivé Wine, které se nainstalovalo včetně položky v menu a umožnilo spouštění a instalace Windows programů. U některých programů pro Windows zmizely chyby a došlo k jejich zrychlení.
3. Instalace wsjt-x verze 2.1.0 (k dnešnímu dni 9.08.2019 aktuální). Vše bez problémů.
4. Instalace Gambas 3 - bez problémů.

Zde jsou odkazy na zkušenosti s LM 19 a LM 19.1

Poznámky:
1. Důležité je správné nastavení programu wsjt-x. Důležité printscreeny jsem uložil zde.
2. Pokud ovládáte TCVR přes sériový port (USB), nezapomeňte ho nastavit. Dělá se to v Terminálu Linuxu a popsal jsem to zde. Včetně přidání uživatele do dialout.
3. V předchozím dokumentu je popsána rovněž instalace balíčku .deb s programem wsjt-x. V moderních LM 19.1 a 19.2 to lze instalaci provést tak, že ze stránek autora si stáhneme balíček pro náš operační systém. Pravděpodobně ho najdeme v adresáři se staženými soubory. Na balíček klikneme pravým tlačítkem a necháme ho instalovat pomocí instalátoru Debi. Postupujeme, tak, jak nás instalátor vede (zkontroluje závislosti, nechá nás doinstalovat potřebné knihovny). Po instalaci se objeví ikona pro spouštění vsjt-x v menu "audio". Potom stačí připojit TCVR, nastavit port, přidat uživatele do skupiny dialout a nastavit program (viz předchozí poznámky).
4. Podobně výbormě se mi dařila instalace v Linux Mint 19, 19.1, 19.2 a v posledních Ubuntu. Starší verze LM a Ubuntu, ale ani LMDE, Debian, či MX Linux mi neumožňovaly balíček nainstalovat tak jednoduše.Díky, páni autoři. S úctou Míra, ok1ufc ...
TU 73, Mira, ok1ufc