OK1UFC

 

Nastavení DXPSK

Poslední aktualizace 2023    


Všeobecně

Některé programy jsou prostě boží. Za takový považuji například DXPSK. Stáhnete ho z internetu, napíšete svou značku, jméno, lokátor, necháte vygenerovat makra, nastavíte klíčování PTT přes port COM a jedete.

Program má hlavní lištu vlevo. Tam nastavíte úplně všechno, co se nastavit dá. Protože program nemá žádné ovládání pomocí CAT, musíme nastavit klíčování vysílače pomocí signálu RTS na sériovém portu. Aby to fungovalo, musí být stejný způsob klíčování nastaven na FT-710. To se dělá z menu - radio setting - RPTT SELECT: RTS, tak, jak je to viděl z obrázku vlevo dole. Stejně musíte nastavit program DXPSK -viz obrázek vpravo dole: FT-710 řídí port COM5 a je zaškrtnuto Port activation: RTS only.
 

 

Program DXPSK je boží v tom, jak je jednoduchý. Nádherně editujete potřebná makra, viz obrázky dole. Průvodce vám vygeneruje ta základní, která ručně doeditujete ve vestavěném editoru. Význam příkazů a jejich syntaxe (písmeno za obráceným lomítkem) máte k dispozici ve vestavěné nápovědě. Prostě jednoduché a boží.
 


Na obsluhu programu si snadno zvyknete. Po základním nastavení jste schopni okamžitě pracovat provozem PSK31.

 

   TU 73, Mira, ok1ufc